İçeriğe geç

Scooter Dolgu Lastik Sorular

Bu yazımızda bizlere ilettiğiniz Scooter Dolgu Lastik Sorular hakkında bilgi vereceğiz. Bilinen bir çok yanlış ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Sizde sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

1- Dolgu Lastik Scooter’a zarar verir mi ?

Scooter dolgu lastikleri farklı kalitededirler, bazı dolgu lastikler çok ağır ve çok serttir. Bu tarz lastiklerin pil ömrü ve sarsıntıdan dolayı scooter a zarar verme ihtimali vardır.

Ancak bizim üretimimiz dolgu lastikler scooter a zarar vermemesi için ultra konforlu ve içleri kanallıdır. İçleri kanallı olan lastikler hem emsallerine göre hafif hemde kullanıcı için ekstra konfor sağlamaktadır.

2- Scooter dolgu lastikler konforsuz mudur ?

Bu soru çok karşılaştığımız sorular arasındadır. Her araba lastiği aynı olmadığı gibi her scooter lastiği de aynı değildir. Farklı malzemelerle farklı ortamlarda üretilir. İnsanların dolgu lastik konforsuzdur algısının sebebi, maalesef bisiklet dükkanlarının ürün tedarik ederken sadece maliyetini göz etmesinden kaynaklıdır. Konforlu dolgu lastik üretimi kalitesiz lastiklerin üretimine nazaran daha pahalıdır bu sebepten piyasada yaygın olan lastikler maalesef konforsuz lastiklerdir.
* Trendyol üzerinden bizim yorumlarımızı inceleyerek ürün kalitemizi anlayanibilirsiniz.

3- Her 10 inç lastik aynı mıdır ?

10 inç lastikler farklı kalınlı, genişlik ve farklı çaplara sahiptir. Doğru lastik ebatını öğrenmek için scooter üzerinde bulunan lastiğin yan kısmındaki 3 haneli rakamlara göz atabilirsiniz. En çok kullanılan lastik ölçüleri;

 • 8 1/2 x 2 xiaomi dolgu lastik
 • 10 * 2,50 Onvo 011 dolgu lastik
 • 80/60-6 Onvo 012 dolgu lastik
 • 10*2.70*6,5
  Doğru lastik ölçüsünü bulduktan sonra bakmanız gereken şey, lastik kalitesi olacaktır. 10 inç lastiklerde kesinlikle içi kanallı lastikleri tercih etmelisiniz.

4- Dolgu Lastik kaç para ?

Bize en çok sorulan soru budur. Bu soru bizim en sevmediğimiz sorudur. Çünkü bizim ilk önem verdiğimiz şey her zaman kalitedir. Daha sonra maliyet gelir.  Bu yüzden sadece biz içi kanallı dolgu lastik üretimi yapmaktayız.

5- Kanallı dolgu lastiklerin avantajı nedir ?

Dolgu lastikler katı içi dolu lastiklerdir. Bu sebepten havalı lastiklere göre çok ağırdır. Biz üretimini yaptığımız lastiklerin içlerini kanallı üretiyoruz. Bu kullanıcılara sayede ;

 • Ekstra esneklik (konfor)
 • Hafiflik,
 • Uzun süre kulanım ömrü
  sağlıyoruz.

6- Dolgu lastik montajı nasıl yapabilirim ?

Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. İnternette bu konuda çok yanlış bilgi bulunmakta (suda kaynatma, yağ sürme, fırına atma, gibi ….) Bu ısıl işlemler lastiğin kimyasını bozabilir. Bunun yerine içi kanallı lastiklerimizi seçerseniz dolgu lastik montajı da çok kolay olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise özellikle lastik değişimi yaparken motor kablolarına zarar vermeyin.

Dilerseniz mağazamıza gelerek bizden değişim hizmeti alabilirsiniz. Dolgu lastik değişimini çiziksiz ve sorunsuz şekilde 30 dakika içinde değiştirip teslim ediyoruz.

7- 10 inç dolgu lastik scooter a zarar verir mi ?

Doğru dolgu lastik seçimi bu konuda çok önemlidir. Maalesef piyasada 6-7 kg ağırlığında içi dolu dolgu lastikler var. Bu dolgu lastikler motorun çok ısınmasına taşıma sorunlarına sebep olabilir.

Bizim üretimimiz dolgu lastikler yüksek malzeme kalitesi ve içlerindeki kanallar sebebiyle ortalama (1,3kg) civarındadır. Bu da motorunuza ekstra bir yük bindirmez.

Scooter dolgu lastikler hakkında sormak istediğiniz tüm soruları bize iletebilirsiniz. En kısa sürede herkese açık şekilde burada yayınlayacağız. Ayrıca bizi instagram da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soru sor
Bilgi al
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?